9 секретов, как отучить ребенка просыпаться ночью

Чому нічні годування заважають дитині навчитися спати і як дотягнути до ранку в сплячому режимі? Досвід мами, яка перепробувала різні методики.
Чому 5-місячний малюк часто прокидається вночі і плаче? І як з цим впоратися батькам? «Терпіти», — вирішують багато. Стане старше — і все буде нормально. Але ось дитині 10 місяців, а він все ще прокидається ночами. А коли і після року проблема не зникає, навіть самі терплячим батькам пора вживати заходів. Ми розповымо як Как можно ребенка отучить от ночного кормления. Досвідчена мама розповіла, що допомогло їй. «Ну, як ви спали?»,- запитував мене наш тато щоранку. «Сьогодні непогано, раз вісім всього прокидався», — радісно відповідала я, маючи на увазі нашого однорічного синочка. Втім, бували і зовсім неможливі ночі, коли він примудрявся прокидатися по 10-15 разів. Неначе хтось постійно заводив його невидимий будильничок, і від цього наш карапуз підскакував кожні сорок хвилин або навіть частіше.

Малюк прокидався, починав плакати, брикався, як тільки я брала його на руки і намагалася заколисати, він погоджувався тільки на одне «снодійне» — мамині груди.

Прочитавши купу форумів, я зрозуміла, що проблема досить типова.
І є навіть дієві «ліки» від цієї недуги: дочекатися, поки малюк виросте і нарешті виспатися.

Але скільки чекати? Місяць? Півроку? А що, якщо сили закінчуються, тато і бабусі на роботі, а не виспався малюк вимагає до себе постійної уваги і турботи від ще більш не виспалася мами…

Материнське чуття з перших місяців життя нашого малюка підказувало мені, що нічні годування до добра не доведуть. Тобто треба було з’ясувати, як відучити дитину від нічного годування. Але розповіді про те, що саме вночі виробляється гормон пролактин, що відповідає за ГВ, здавалися мені дуже переконливими. Та й відмовити дитині в цьому задоволенні було зовсім непросто.

Зрештою, це обернулося для нашої сім’ї справжньою катастрофою.
До моменту, коли я вирішила відучити малюка прокидатися і їсти вночі, йому був рік і місяць. Тобто він їв і в 10 місяців, коли багато хто вже намагаються відучити від грудей, і в 11, і навіть в рік! Він ніколи не просив груди просто для того, щоб посмоктати і заспокоїтися, але вмів засипати тільки під час годувань і заколисувань. Тому відмова від годувань ночами для нас фактично означав закінчення грудного вигодовування.

На сімейній раді ми постановили перепробувати всі можливі варіанти боротьби за здоровий сон і продовження ГВ.
В результаті, набравшись терпіння і чітко спланувавши план дій, я повернула для себе і дитини здоровий денний і нічний сон, а також від. А заодно зрозуміла, що малюки в цьому віці засвоюють запропоновані дорослими правила дуже швидко, треба тільки бути трохи наполегливіше і не боятися дитячих сліз.

Порада №1. Дозувати нові враження
Намагаючись проаналізувати, що ж є причиною поганого сну нашого сина, ми вирішили для початку захистити його від різних потрясінь, шкідливих факторів і занадто емоційних подій. При дитині ми перестали включати телевізор, слухали тільки класичну музику і майже не ходили в гості, а вже тим більше в магазин. Якийсь ефект це, звичайно, дало, але малюкові без мультиків і нових друзів, а нам з татом без нормального життя, стало нуднувато.

Тому ми взяли за правило планувати наш розпорядок дня так, щоб будь-яке активне або просто нове заняття або подорож доводилося на першу половину дня до денного сну. Так малюкові виявилося простіше заспокоїтися до вечора.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *