Як довго в Україні будуть реформувати швидку допомогу

Реформування системи екстреної медичної допомоги (ЕМД) в Україні буде проходити п’ять років, лікарі та фельдшери будуть перепрофільовані на парамедиків, повідомила в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на нараді з керівниками облцентрів ЕМП.

«В перехідний період — п’ять років — ми перепрофілюємо фельдшерів і лікарів, які хочуть залишитися працювати на «швидких» на парамедиків. Вони будуть першими парамедиками», — сказала вона.

Перекваліфікація передбачає проходження четырехнедельных курсів.

В цілому парамедиків планують навчати протягом трьох років: два роки — теоретичне навчання, рік — стажування в бригаді швидкої допомоги.

Навчання екстреного медичного техніка передбачає 4-5-тижневі курси, після проходження яких випускник зможе надавати базову допомогу на догоспітальному етапі.

Як зазначила Супрун, зміни в системі екстреної медичної допомоги не спричинять за собою звільнення лікарів або скорочення кількості підстанцій швидкої допомоги.

Крім того, реформування системи ЕМД передбачає оснащення автомобілів швидкої допомоги сучасним обладнанням, забезпечення медичними препаратами, створення в лікарнях відділень невідкладних станів, зміни в роботі диспетчерської системи, яка буде відсівати непрофільні виклики та направляти до місця події найближчу бригаду лікарів.

Для отримання необхідної інформації чи поради фахівця планується також створити безкоштовний колл-центр.

Раніше Моз повідомляв, що реформування ЕМП також включає в себе медичну тренування для поліцейських і пожежників та розширення мережі підстанцій.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *