Який насос вибрати для фонтану: погружной або поверхневий?

Невеликий штучна водойма на дачній ділянці, в якому присутня водоспад або фонтан — не рідкість. Це й не дивно, адже в спекотні літні дні розслабитися біля заспокійливої прохолодною водички — мрія кожного дачника. Якщо для великого ставка з водоспадами потрібно чималу кількість місця, то для фонтану можна виділити невелику ділянку. При плануванні споруди даної конструкції, слід приділити увагу багатьох деталей, зокрема — який насос використовувати для того, щоб ваш фонтан працював якісно довгий час.

Які насоси підходять для фонтану &

Фахівці виділяють два основних типи насосів:

— погружной (мокрий) — знаходиться безпосередньо в воді

— поверхневий (сухий) — встановлюється в прибережній зоні.

Дані типи насосів, як поверхневий, так і погружной відмінно підійдуть для роботи фонтану.

Плюси і мінуси насосу

Найбільш простим варіантом для будь-якого дачника буде придбання набору обладнання для фонтану, який складається з: насосу, регулятора для регулювання сили потоку води, розпилювача і головки фонтану. В інструкції до кожного комплекту вказано яка висота струменя може досягатися при використанні даного обладнання. Так, наприклад, фонтанний насос Atman ViaAqua-100A дозволяє піднімати воду на 0.6 м, а SunSun HJ-743 — на 1 метр.

Занурювальні насоси досить прості в установці. За рахунок того, що знаходяться під водою — не псують дизайн. Доведено, що глибинні насоси економічніші:

— в порівнянні з поверхневими мають більш високе ККД

— не губиться потужність, так як знаходиться в безпосередній близькості з насадкою для фонтану.

Потужність насоса вибирається залежно від бажаної висоти фонтанної струменя. Проте не слід брати граничні значення. У цьому випадку насос швидко вийде з ладу.

Насос встановлюють на дні чаші штучної водойми до моменту заповнення його водою. За рахунок цього обслуговування обладнання в подальшому досить проблематично.

Плюси і мінуси поверхневого насоса

Для господаря водойми набагато простіше в обслуговуванні буде поверхневий насос, так як:

— для демонтажу не потрібно мокнути або зливати воду зі ставка

— для збереження, можна прибирати насос в приміщення на час відсутності

— не вимагає особливої механічного захисту.

Поверхневий насос стане відмінним варіантом в разі, якщо ви задумали зробити високу і складну конструкцію (наприклад, кілька фонтанів, або водоспад з фонтаном), з підключенням до одного обладнанню.

Проте, слід пам’ятати і про недоліки даного виду насоса:

— агрегат не можна залишати на відкритому місці. Внаслідок чого слід спорудити спеціальний ящик для його захисту

— вимагає декорації, адже поверхневий насос буде знаходитися в безпосередній близькості до водойми, а таке масивне обладнання негативно вплине на загальний зовнішній вигляд вашого водного куточка

— знижується потужність за рахунок довжини труб і шланг, які з’єднують фонтанні насадки і насос

— поверхневі насоси досить гучні.

Штучна водойма з фонтаном обов’язково стане прикрасою будь-якого дачної ділянки. Правильно підібране обладнання обов’язково прослужить вам довгий час, і зробить ваш відпочинок ще більш приємним.

Джерело: https://belkaistrelka.com.ua/statji/kakoy-nasos-vibrat-dlya-pruda/

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *